Minden géptípushoz gondosan kidolgozott gyakorlatok tartoznak, amelyek optimalizálva vannak a hallgatók képzéséhez a gépek megismerése, a karbantartás, az alapvető vezetési ismeretek, a fejlett manőverezési készségek, a biztonság, a gazdaságos vezetés területén, valamint olyan speciális eszközök használata terén, mint a gépvezérlő rendszerek vagy a tiltrotátorok.

 

TSS: Tenstar értékelő rendszer

Tenstar értékelő rendszer
Tenstar értékelő rendszer

A Tenstar értékelő rendszer teljesítményalapú eredménymutatókat és előrehaladási diagramokat kínál - a biztonságra, a minőségre és a gazdaságosságra összpontosítva -, lehetővé téve az értékelést, visszajelzést és ösztönzést a tanulók előrehaladásához és fejlődéséhez. A kiértékelőlapok lehetővé teszik az oktató számára az egyes tanulók fejlődésének nyomon követését, lehetővé téve egyedi és személyes utasítások megadását minden hallgató számára. A pontozási rendszer a valós idejű visszajelzést is lehetővé teszi a hallgató számára, biztosítva a folyamatos és célzott fejlődést a kulcsfontosságú területeken.

 

MME: Több gépes környezet

MME: Multi Machine Environment

Tenstar többgépes mód

Az MME lehetővé teszi több felhasználó belépését ugyanabba a szimulációba, lehetővé téve az interaktív kooperatív képzést. Ez egy újdonság a szimulációban, mint képzési eszköz, amely felkészíti a hallgatót a valódi csapatmunkára a többi felhasználóval - mondja Fredrik Alexandersson, a Tenstar Simulation vezető fejlesztője.

Többgépes környezet: MME, lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy több szimulátoros gépet egy helyszínen hálózatba kapcsoljanak. Erre példa látható az útépítési gyakorlat során, amikor egy lánctalpas kotrógép két csuklós dömperrel dolgozik, és anyagot szállítanak az autópályán dolgozó dózerhez.

 

TRR: Tenstar felvétel és lejátszás

TTR: Record and Replay

Tenstar felvétel és lejátszás

Tenstar Record and Replay - A Tenstar úttörő megoldása rögzítheti az egész gyakorlatot, és egy kis fájlként tárolja. Ennek köszönhetően bármilyen helyzetet lassított lejátszással újranézhet vagy teljesen megállíthat. Az újra lejátszott gyakorlat tetszőleges pillanatban bármely választott szögből megtekinthető. Ez az idővonal az oktató számára kibővített eszközt biztosít a fejlődés nyomon követéséhez és a hallgató számára visszajelzéshez. Ez lehetővé teszi annak megértését, hogy miért történt egy helyzet, és hogyan lehet megakadályozni.

Az ismétlés futtatható a szimulátoron az érintőképernyőn keresztül, vagy az oktató számítógépén, mindkettő egyedi kezelőfelülettel.

 

 

TUX: Tenstar felhasználói felület

TUX: Tenstar User Xperience

 

Tenstar felhasználói felület

 

A Tenstar User Experience vagy a TUX letisztult és billentyűzet nélküli felhasználói felületet kínál, amely az összes képernyőre kiterjed és az érintőképernyő használható a géptípus és a gyakorlat kiválasztásához. A rendszer lehetővé teszi a tanuló számára, hogy bejelentkezés után ott folytassa, ahol korábban abbahagyta.

 

VR-WA: Virtuális Valóság Séta

VR-WA: Virtual Reality Walkaround

 

 

Lehetőség van a gépekkel és járművekkel interakcióba lépni egy virtuális környezetben. Ismerje meg az összes alkatrészt és gépek működését, vagy végezzen biztonsági ellenőrzést a munkagépeken. Az Ocolus Rift vagy HP Reverb virtuális valóság szemüveget és a kontrollereket használva könnyen körbejárhatóak és megismerhetőek a munkagépek.

 

VTS: Virtuális Gyakorló Tér

VTS: Virtual Training Space

 

A Tenstar Virtual Training Space, VTS, lehetővé teszi, hogy több felhasználó lépjen be ugyanabba a virtuális térbe, lehetővé téve az interaktív, kooperatív továbbképzést. A csapatmunka minden munkakörnyezetben elengedhetetlen, különösen nehézgépek üzemeltetésénél. A felhasználók biztonságosan, az időjárástól függetlenül gyakorolhatják több gép egyidejű használatát együttműködő gyakorlatok során.

Erre példa az útépítési gyakorlat, ahol egy lánctalpas kotrógép két csuklós dömperrel dolgozik együtt, anyagot szállítva az autópálya végső munkálatait végző földtolónak.

Akár 4 felhasználó is interakcióba léphet VR karakterként, például mint:

- oktató, aki utasításokat ad
- földmérő, aki beállítja a gépeket.
- a munkagépek kezelő/forgalomirányító/építésvezető

Ez egyedülálló lehetőséget biztosít a nem gépkezelők számára, hogy biztonságos és ellenőrzött környezetben interakcióba lépjenek a helyszíni műveletekkel.